Przedsiębiorcze kobiety są tak samo ambitne jak panowie i chcą się rozwijać. Dotąd z wielu powodów było to utrudnione. Na szczęście Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, która stawia sobie nadrzędny cel zwiększenie spójności między obszarami członkowskimi. Oznacza to, że Wspólnota dąży do jedności, jednolitości politycznej, ekonomicznej i społecznej. Chodzi o wyrównywanie różnic rozwojowych, eliminowanie opóźnień cywilizacyjnych. Wszystko to ma prowadzić do powszechnej szczęśliwości i pokoju na obszarze Europy.
Szczęśliwym można być, mając stabilną sytuację finansową, pracę. Jeden z programów Unii Europejskiej zmierza do eliminowania bezrobocia, przeciwdziałania mu. Osoby bez pracy stoją na straconej pozycji, są wykluczane społecznie, czyli usuwane poza margines życia społecznego, kulturalnego, ekonomicznego, finansowego, cyfrowego, itd.
Ale pracować można nie tylko na etacie. Przecież kobiety w biznesie mogą być obecne na zasadzie samozatrudnienia, czyli własnej działalności gospodarczej. Jednak brakuje wiedzy na temat zakładania firmy, organizowania biznesu, dlatego różne organizacje za pieniądze z Unii Europejskiej organizują szkolenia przygotowujące na prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, starania się o fundusze unijne na wyposażenie zakładu, zdobycie kwalifikacji i uprawnień.
Samozatrudnienie jest więc również dla pań sposobem na życie, niezależność, samorealizację, spełnienie zawodowe. Taka kobieta w biznesie nie jest gorsza od mężczyzny.